Renault Clio 1.5 Dci Motor Tamiri

Renault Clio aracınızda 1.5 Dci motor arızası yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Avrupa’nın en büyük motor yenileme servis ağı GMY’nin merkez servisi olarak, Renault Clio (1.5 Dci) motor rektifiye ve tamir işlemlerini garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Aracınızın çekiş düşüklüğü, sabah geç çalışma, rampada çekmeme, egzozdan aşırı ses, motordan ses gelmesi, egzozda siyah veya mavi duman, su eksiltme, titreme gibi sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa bir süre sonra çok daha ciddi rektifiye ve tamir fiyatları ortaya çıkabilir.

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen motorlar, Türkiye’de araç üretici firmaların tercihi olan GMY – Gelişmiş Motor Yenilemeciler servis ağında rektifiye edildikten sonra, merkez servisimizde montaj işlemleri gerçekleştirilmektedir. Servisimizdeki araçların turbo üniteleri, yine servisimizin içerisinde bulunan turbo tamir merkezimizde revizyon ve test edilmektedir. Yakıt enjeksiyon sistemi ve enjektörler, Bosch, Siemens, Delphi gibi firmaların yetkili servislerinde kontrol ve test edilmektedir.

Birçok servis çoğu zaman ekonomik ve garantili maliyetlerle parçaları revize edip tekrar ekonomiye kazandırmak ve araç sahibine daha uygun rektefiye fiyatları ile komple motor sunmak yerine, yeni motor değişimine yönelmekte, bu da müşterilerin çok yüksek motor rektifiye fiyatları ile karşılaşmalarına neden olmaktadır.

Servisimizde motor rektifiye işlemleri orjinal veya muadil parça kullanımları ile garantili olarak yapılmaktadır. Bu sayede en ekonomik Renault Clio motor rektefiye fiyatları müşterilerimize sunulabilmektedir. Referanslarımız olarak Türkiye’nin önde gelen araç kiralama şirketlerini de sizlere sunabiliriz.

Renault Clio motor arızası ve sorunları ile ilgili sorularınız için, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Renault Clio 1.5dci motor arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır.

Güncel Renault Clio 1.5Dci K9K motor rektefiye ve yedek parça fiyatlarımızı öğrenmek için 0216 573 48 24 ve 0216 573 48 25 numaralı telefonlardan bizlere ulaşabilirsiniz.

7 thoughts on “Renault Clio 1.5 Dci Motor Tamiri

 1. şafak
  şafak / Cevapla 7 Ağustos 2019 at 20:45

  merhaba aracım 1,5 dci motor 2004 model reno clio aracımda çok fazla aşırı siyah duman vardı.. ustama götürdüm egr valfini iptal etti siyah duman oldukça azaldı en azımdan şuanda sadece vites geçişlerinde yapıyor… ancak rampalarda aracım bayılma yapıyor birde sente atladı aracım triger kayışının sıyırması sonucu ben hemen farkedip 100metre gitmeden çektim aracı kenarı ustam şuan için çok hafif sübap sesi yapıyor bunun için değmez bişey yapmaya dedi bu çeki proplemi ve sübap değişimi için nekadar masraf çıkar yada komple en kötüsünü düşünelim rektefiyeye girdik diyelim masrafım ne olur aracım 267binde

  • motorrevizyonAdmin
   motorrevizyonAdmin / Cevapla 10 Ağustos 2019 at 08:07

   Şafak Bey, aracınız supap vurduysa mutlaka silindir kapağının açılması gerekmektedir. Anlayabildiğimiz kadarı ile aracınızda pompa-enjektör problemi de mevcut, zira duman atıyor. Bu araçların komple rektifiyesi 7 ile 10 bin TL arası tutmaktadır.

 2. murat
  murat / Cevapla 7 Ekim 2019 at 17:12

  merhaba aracım 1.5 dci 2005 model aracımda sadece yağ eksiltme ve mavi duman atma var.enjektörleri yeni yaptırdım valfları patlakmış değiştirdiler 2200 tl gibi tuttu.Araçta çekmemezlik ses gibi durumlar yok turboda süper tek sorun çok yağ eksiltmesi ve motor ısınana kadar ve yuklenince mavi duman kaç olur yeriniz nerede ..bir yere sordum ölçeriz sekman kurtarırsa sekman atarız kurtarmazsa rektefe dedi.

  • motorrevizyonAdmin
   motorrevizyonAdmin / Cevapla 10 Ekim 2019 at 21:10

   Murat Bey, bahsettiğiniz üzere segman atılarak aracınız kurtulabilir. Bu durum komple motor yapılmasından (7-8 bin TL) çok daha uygun fiyata olacaktır. Yerimiz Ümraniye Şerifali’dedir. Gelirseniz ücretsiz bir ekspertiz yapabiliriz.

   • Murat
    Murat / Cevapla 29 Kasım 2019 at 19:48

    Merhaba aynı sorun benım aracımdada var enjektörleri valf patlakmıs yaptırdım mavı duman atıyor sadece yağ eksiltiyor. bursa yeriniz var mı yada tavsiye edeceğiniz bi yer

 3. mustafa
  mustafa / Cevapla 15 Ekim 2019 at 12:16

  merhabalar aracım 2005 1.5 dci clio sedan klimalı araçta her 2000 km de yaklaşık 1 lt ye yakın yağ yakması mevcut çok devire çıkmadığı sürece duman atmıyor fakat yüklenince duman atmakta çalışması ve çekişinde bir sıkıntı yok su eksiltme yok daha önceden herhangi bir işlem yapılmamış bir araç ne kadar bir maliyet çıkar.saygılar

 4. NECATİ
  NECATİ / Cevapla 28 Ocak 2020 at 00:06

  Merhaba 2008 clio dci symbol dizel motor yağ cubuğunu acdıgımda buhar accıkta yağ atıyor cok az siyah duman var motor sogukken bikac yere gösterdim motor yapılacak dedi cok farklı fiyatlar soylediler motor calısmasında hic sikıntı yok tekleme düzensiz calışma yok gayet iyi sizin öneriniz nedir fiyat ne olurdesem kapalı kutu ama buna benzer cok motor yapmıssınızdır simdiden teşekkürler saygılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir