Komple Motor Revizyonu

2200 Metrekare merkez servisimizde dizel, benzinli, lpg’li her türlü binek araç, hafif ticari araç ve iş makineleri motorlarının revizyonu konusunda firmamız hizmetinizdedir.

Aracınızın veya motorunuzun markası ne olursa olsun, merkez servisimizde her türlü içten yanmalı motorun araç üzerinden komple alınıp revizyonunun yapılmasını ve tekrar aracın üzerine montajını sağlamaktayız.

5 thoughts on “Komple Motor Revizyonu

 1. Kemal
  Kemal / Cevapla 9 Haziran 2019 at 18:17

  Merhaba
  Vw t5 2.0tdi 179ps 2011 Model
  Ortalama 1000km de 1 Liter yag yakiyor.

  Bana ne önerirsiniz.

  Tesekkürler

  • motorrevizyonAdmin
   motorrevizyonAdmin / Cevapla 11 Haziran 2019 at 18:16

   Kemal bey merhaba. Yağ eksiltmeyi motordan mı yapıyor, supap keçelerinden mi? Yoksa krank keçesi veya karterden mi eksiltiyor önce bunu tespit etmemiz lazım. Araçta duman atma veya kompresyon (çekiş) düşüklüğü var mı acaba? İstanbul’da ikamet ediyorsanız buyurun gelin ücretsiz bir ekspertiz yapalım.

 2. Murat Demir
  Murat Demir / Cevapla 12 Temmuz 2019 at 22:41

  Merhaba
  Aracım opel astra g 2003 confort model.
  310000 km de su devirdaim kilitlenmiş, triger sıyırmış dedi usta.
  Önce üst kapak taşlanır dedi motor indikten sonra alt blokta pistonlar yıpranmış. Motor komple yenilenmeli dedi. Krank mili de debriyajdan dolayı aşınmış. Aracım önce yağ yakıyordu. Çünkü 1000 km de yarım litre yakıyordu. Usta lpg den dedi. Ama üst kapakta olabilir demişti. Sonra ilk çalışırken duman atıyordu. ve lpg ye geçmeden stop ediyordu.
  Motor komple rektefiye ne çıkar işçilik dahil.
  Özellikle işçiliği ayrı yazarsanız sevinirim.

  • motorrevizyonAdmin
   motorrevizyonAdmin / Cevapla 16 Temmuz 2019 at 13:24

   Murat bey merhaba,
   Devirdaim ile ilgili bir sıkıntı yaşandıysa araç hararet yaptı büyük ihtimalle. Hararet yaptığından dolayı ilk olarak kapakta deformasyon oluşur. Blok araç üzerinde ölçülür, blokta sorun varsa blokta iner maalesef. Blokun yüzeyinde eğiklik oluşmuşsa onunda taşlanması lazım. Silindir Kapak İçin (Kapak yüzey taşlama, Kapak çatlak testi, Subap yuva taşlama, Subap ayar ve montajı) 350-400 TL masraf çıkar. Eğer supap gaydlarında ve bagalarda sorun yoksa. Kapak baga yada yuva düşürmüşse masraf artar. Motor içinde 600 TL gibi bir rakam çıkabilir, gömlek hariç. Gömlek geçmek gerekirse 300-400 TL de onun takım fiyatı çıkabilir.

 3. murat
  murat / Cevapla 19 Ağustos 2019 at 22:15

  peugeot 407 2.0 hdi disel otomatik aracım var soğutma sorunundan dolayı aracım hararet yaptı takribi 15 dakka kadar yag son sıcaklıkta kaldı motor yağında su yok sudada yağ yok tek marşlada çalışıyor ama çekiş düşük gibi ne tavsiye dersiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir