Motor Yenilemenin Önemi

Motor yenileme bir yetkili/özel servisin veya araç sahibinin dışarıya taşare ettiği maliyet yükü ve riski en yüksek işlemdir!

Motor yenileme firmaları için ‘uygulanması zorunlu’ standartların bulunmaması ve yeni nesil motorların revizyonunda daha hassas toleransların gerekmesi kontrolsüz motor revizyonları ve ariza tekrarları ile sonuçlanabilmektedir.

Motor yenileme işlemlerinin yapılacağı yerler seçilirken firmaların:
– Gerekli makine parkına sahip olması
– Kalibre edilmiş ekipman kullanılıyor olması
– Yeni nesil motorlar ile ilgili bilgi ve tecrübe sahibi olması araştırılması gerekmektedir.

Aksi durumda yetkili servislerde gerçeklesen motor yenileme işlemlerinde bilinçsizlik, düşük kalite ve kontrolsüz motor revizyonları gerçekleşebilmektedir. Yetkili servislerde yaşanan motor revizyon problemleri para ve zaman kaybına, üretici firmanın imajının zedelenmesine, müşteri memnuniyetsizliğine ve müşteri kaybına neden olmaktadır. Bu yüzden aracınızın kalbi sayılan motorunuza rektifiye yaptırırken, motor yenileme yaptıracağınız firmayı iyi seçmeniz gerekmektedir.

One thought on “Motor Yenilemenin Önemi

  1. İmdat kaymak
    İmdat kaymak / Cevapla 7 Nisan 2020 at 16:50

    Ustam öncelikle hayırlı işler 2008 model 1.4 207 hdi tendy araç sahibiyim aracım 208 bin kilometrede krank bölgesinde yağ kaçağı kartel ve şanzıman bölgesinde de belirgin yağ kaçağı diyo ve bu sabah da motor yağ çubuğundan duman atmaya başladı sanırım motor komple yenilik istiyo tahmini bana kaç paraya mal olur ve durum aciliyeti varmıdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir