Video-Galeri

Silindir Honlama İşlemi:

Silindir Rektifiye İşlemi:

Blok Yüzey Taşlama İşlemi: 

Krank Mili Taşlama İşlemi:

Silindir Kapak Revizyon İşlemi:


Motor Yenileme Ne Demektir?

Motor Yenileme İşleminde Neler Yapılır?

4 thoughts on “Video-Galeri

 1. MUHAMMET CÖMERT
  MUHAMMET CÖMERT / Cevapla 10 Nisan 2019 at 10:28

  iyi günler sakaryada esnaflık yapıyorum audi a4.1.8tsi aracım var 1000km 1lt yağ yakıyor audi otokur revizyon olması lazım dedi adapazarında bu araçlardan anlayan garanti veren ben yaparım bir sıkıntı yaşamadan binersin diye bir esnafla tanışamadım yada bulamadım diyebiliriz bana revizyon için ortalama fiyat verebilirmisiniz audi A4 1.8TFSİ MULTIRONICK 120HP 2010 MODEL ARACIM MÜSAİT OLURSANIZ DÖNÜŞ YAPABİLİRSİNİZ

  • motorrevizyonAdmin
   motorrevizyonAdmin / Cevapla 10 Nisan 2019 at 11:23

   Merhaba Muhammet Bey. Aracınız motor yağını karter, conta, krank keçe vb. yerden eksiltme yapmıyorsa, araçta yağ yakma problemi varsa; segmanların, silindirlerin, supap keçelerinin aşınmış olma ihtimali yüksek.
   Özellikle silindirlerde aşıntı ve ovallik varsa, sadece segman atma ile maalesef sorun çözülmüyor. Bir süre sonra araç yine yağ eksiltmeye yada yakmaya devam ediyor. O yüzden motorun sökülüp silindirlerin rektifiye ve honlama yapılması gerekebilir.
   İstanbul’a yolunuz düşerse buyurun gelin ücretsiz ekspertiz yapalım aracınıza. Tespit sonucu size tahmini bir fiyat vermeye çalışalım. Öncelikle yağ eksiltmenin kök nedeni tespit etmemiz lazım. Aracın kompresyon değerleri, yağ basıncı mutlaka ölçülmeli. Bu değerlere göre silindirlerde de sorun var mı, yok mu diye bilgi sahibi olabiliriz. Aracın kompresyon değerleri ve yağ basıncı ölçüldü mü acaba?

 2. Murat Koyuncu
  Murat Koyuncu / Cevapla 29 Nisan 2019 at 22:08

  Merhabalar,
  ben Golf 5 1.6 BSE Motor, kullaniyorum.
  Aracım LPG’li, ve suan 280.000km yaklasti.
  artik yavas yavas titremeye basladi motor, salliyo hafiften, ve gasa basarken, arac hafif itikliyo gibi 3-4 kez.
  Motor rektefiye yaptirsam gider mi bu sorunlar? arac yağ yakmiyor nerdeyss, ama kaçırıyo tabii ki hafiften, motorda yağlanma var.
  Fiyat ne tutar toplam ve ne kadar sürer toplam?
  simdiden tesekkur ederim

  • motorrevizyonAdmin
   motorrevizyonAdmin / Cevapla 30 Nisan 2019 at 08:54

   Merhaba Murat bey. İstanbul’da ikamet ediyorsanız buyurun gelin aracınıza ücretiz bir ekspertiz yapalım. Aracınızdaki sorun motor kaynaklı mı? Yoksa başka bir problem mi var? Önce bunu tespit etmemiz lazım. Rektefiye dediğimiz işlem kilometreye bakmaksızın, tamamen aşınmış motor parçaları ile ilgili bir durumdur. Eğer aracınızın motorunda aşınma vb. arıza söz konusu değilse sorunu başka yerde aramak lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir