Silindir Kapak Revizyonu

Silindir Kapak Revizyonu Nedir?

Motorun düşük kompresyonda çalışması; sıkışmış, yanmış, kaçıran ya da sızdıran subaplar kompresyon kaçmasına neden olur. Zamanla çalışmaktan ve ısınmadan dolayı deformasyona uğramış subap ve subap yuvalarının taşlanarak veya yerine subap bagası çakılarak yenilemenmesi işlemine silindir kapak revizyonu denir.Motor performansını önemli ölçüde etkileyen silindir kapağının , arıza belirtileri oluştuğunda gerekli ölçü ve özelliklerde olması için bu revizyon işlemine tabi tutulması zaruridir.

Silindir Kapak Satıh Taşlama

Silindir kapak yüzeyleri ve motor kapak yüzeyleri , zamanla ısı deformasyonuna uğrayarak eğilmekte ve aşınmaktadır. Yüzey pürüzlük değerleri gözönüne alınarak firmamızda bulunan gerek Yüzey Taşlama gerekse Satıh Taşlama tezgahları ile işlem yapılmaktadır.

Yüzey Taşlama

Silindir kapak yüzeyleri ve motor kapak yüzeyleri , zamanla ısı deformasyonuna uğrayarak eğilmekte ve aşınmaktadır. Yüzey pürüzlük değerleri gözönüne alınarak firmamızda bulunan gerek Yüzey Taşlama gerekse Satıh Taşlama tezgahları ile işlem yapılmaktadır.

Yüzey Planya

Bozulmuş ve deforme olmuş yüzeyleri, aliminyum kaynak manikasında işleme tabi tutuldaktan sonra sorunsuzca yüzey planya makinası ile yüzey planya yapılır.

Supap Yuva Taşlama

Fahri Usta Supap Yuva TaşlamaMotorun düşük kompresyonda çalışması; sıkışmış, yanmış, kaçıran ya da sızdıran subaplar kompresyon kaçmasına neden olur. Zamanla çalışmaktan ve ısınmadan dolayı deformasyona uğramış subap ve subap yuvalarının taşlanarak veya yerine subap bagası çakılarak yenileme yapma işlemidir.

Supap Taşlama

Fahri Usta Supap TaşlamaDeforme olmuş supapların yuva giriş kısımları ve uç kısımlarını taşlayarak ayna parlaklığına getirildiği işlemdir.

 

 

 

2 thoughts on “Silindir Kapak Revizyonu

  1. yaşar
    yaşar / Cevapla 16 Aralık 2019 at 11:22

    206 peugeot benzin- lpg, karavanı çukurdan ıkarırken triger zıplamış, yerine oturtular, ama şimdi araba tekliyor fakat çekişte bir sorun yok. Daha sağlıklı olması için ne gibi bir onarım gerekir yaklaşık ücreti ne tutabilir.?

  2. Vural
    Vural / Cevapla 10 Ocak 2020 at 20:05

    1995 corolla silindir kapak taşlama en kötü siboblar değişse kaça çıkar Tekirdağ da araç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir